Oddech

Jak Słuchać swojej intuicji? 

Oddychaj…

Jak mogę tworzyć relację z moją intuicją? Oddychaj. 

Oddech to nasz fundament. To nasz GPS. To nasz „kompas” dla samego siebie. Nie każdy oddech. Świadomy oddech. Głęboki oddech. Ten oddech, który otwiera nas głęboko, który inspiruje i porusza naszą przeponę, aktywizuje nasze organy wewnętrzne i uruchamia połączenie pomiędzy nami a naszą intuicją. Poprawiaj relację z oddechem i poprawiaj relację z intuicją każdego dnia. 

Oddychanie dostarcza tlen do organizmu.

Tlen czyści toksyny. Toksyny w każdej postaci… emocjonalnej, fizycznej, mentalnej. Toksyny te tworzą barierę do prawdziwego połączenia z naszą intuicją.

 

 

Walczymy naszą klatką piersiową o każdy wdech.

Oddychamy na co dzień górnymi drogami oddechowymi. To jest oddech, który powoduje stres, bo nie dostajemy wystarczającej ilości tlenu. Taki oddech aktywizuje nasz układ sympatyczny, odpowiedzialny za instynkt „fight or flight” (uciekaj albo giń). Taki oddech jest skuteczny na krótką chwilę. To program uciekania zakodowany w naszych komórkach zakorzeniony w odwiecznym instynkcie przetrwania. Czasy ucieczki przed tygrysem już dawno minęły a my nadal żyjemy z wysokim poziomem stresu. Klucz do redukcji stresu, do głębokiego detoksu i do poprawy samopoczucia, to oddech.

Cudowna przepona

Moja przepona, płaski mięsień, na którym opiera się moje serce, to najsilniejszy mięsień w całym ciele. Przepona jest rozciągliwa i kiedy popycham ją w dół, dmucham ją jak balon. Ćwiczę przeponę. Ona powoli robi się coraz bardziej elastyczna. Im bardziej elastyczna, tym większe mam narzędzie do detoksu. Jaki detoks? Po pierwsze, prawidłowy wdech popycha przeponę w dół masując tym samym inne organy poniżej. Te organy po 5-10 minutach głębokiego oddechu budzą się i zaczynają się oczyszczać i regenerować. To jest doskonały sposób redukowania stanów zapalnych w różnych organach w naszym układzie pokarmowym. Po drugie, głębszy wdech wprowadza do organizmu większą ilość tlenu, który krąży w ciele i zbiera toksyny. Przepona silna i wyćwiczona, jest w stanie dużo skuteczniej wyrzucać toksyny z ciała.

Lubię to sobie wyobrażać podczas oddychania.

Na wdechu popycham przeponę w dół, ciągnę tlen do ciała. Czuję jak tlen krąży po organizmie, obserwuję jak mi się robi ciepło. Na wydechu, czuję jak przepona mocno idzie z powrotem do góry. Czuję, jak krew kieruje się z powrotem do mojego serca i przekazuje toksyny do moich płuc. Wydycham je z mojego ciała. To jest detoks.

Podczas naszych turnusów i warsztatów posłuchacie jak Wam bulgoczą organy wewnętrzne podczas oddychania. Zobaczycie jak poprawia się Wasze samopoczucie. Poczujecie chęć do działania, kiedy połączenie z intuicją powoli do Was wróci. Doświadczycie od środka kim jesteście i ile macie możliwości w sobie dzięki oddechowi.